Magnifico II Premium
MAGNIFICO II PREMIUM jest urządzeniem stosowanym do nieinwazyjnego konturowania, napinania i wyszczuplania ciała z redukcją cellulitu. Urządzenie MAGNIFICO II PREMIUM zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez magazyn SPA Inspirations w kategorii „Urządzenia kosmetyczne na twarz i ciało”.
Modelowanie sylwetki – MAGNIFICO II PREMIUM
MAGNIFICO II PREMIUM jest urządzeniem stosowanym do nieinwazyjnego konturowania, napinania i wyszczuplania ciała z redukcją cellulitu.
Urządzenie MAGNIFICO II PREMIUM zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez magazyn SPA Inspirations w kategorii „Urządzenia kosmetyczne na twarz i ciało”.
Tak kompletnego urządzenia do modelowania sylwetki jeszcze nie było, co jest potwierdzone wieloma badaniami klinicznymi i efektywnością zabiegów na ciało i twarz.
W urządzeniu połączono 5 najskuteczniejszych technologii wykorzystywane w zabiegach na ciało:
- Liposukcja +RF – lipokawitacja ultradźwiękowa z podciśnieniem i radio frekfencją
- Fale radiowe RF bipolarne do remodelingu kolagenu i termolipolizy
- Podczerwony laser biostymulujący IR wzmagający przemianę materii
- Masaż ssąco-próżniowy (vacuum)
- Mechaniczny masaż rolkami w głowicach na ciało
Działa niezwykle skutecznie, ponieważ wykorzystuje 5 źródeł energii jednocześnie, które skupione w jednej głowicy intensyfikują efekty zabiegów w niwelowaniu tkanki tłuszczowej. MAGNIFICO II PREMIUM mobilizuje wszystkie procesy niezbędne do spalania tkanki tłuszczowej i walki z cellulitem. Wiele klinicznych przypadków potwierdza natychmiastowy skutek już po ukończeniu pełnego zabiegu. Natomiast seria zabiegów umożliwia spektakularne trwałe efekty w modelowaniu sylwetki.
Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do wskazań i partii ciała, najczęściej jest to seria 3 -10 zabiegów.
Naukowe podstawy działania:
Podstawą redukcji obwodu ciała oraz usuwania objawów cellulitu jest zmniejszenie powiększonych komórek tłuszczowych (adipocytów) przechowujących trójglicerydy. Zbyt duży rozmiar tych komórek odpowiedzialny jest za zwiększony obwód ciała oraz nierówności struktury skóry w postaci cellulitu. Ucisk adipocytów powoduje zaburzony przepływ w naczyniach krwionośnych i limfatycznych.
Aby redukować rozmiar komórek tłuszczowych trzeba uruchomić procesy anaboliczne w skórze (wzrostowe) i procesy kataboliczne w tkance podskórnej (rozpad) .Używając kombinacji zestawu 5 energii trzeba zatem wykonać dwa przeciwne działania na dwóch różnych głębokościach skóry. Efektem tego jest skuteczna i trwała redukcja obwodu ciała i cellulitu w bardzo krótkim czasie przy zaledwie 1 zabiegu w tygodniu.
Działanie mechaniczne poprzez zassanie i masaż:
- Stymuluje drenaż limfatyczny oraz perfuzję krwi (udrażnianie przepływu płynu międzykomórkowego ze skóry właściwej i z górnych partii tkanki podskórnej do systemu limfatycznego)
- Zwiększa aktywność fibroblastów
- Usuwa zrosty w tkance tłuszczowe
- Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych
- Zwiększa głębokość penetracji prądu RF i światła
- Dodatkowo działanie światła podczerwonego i fal radiowych:
- Zwiększa perfuzję krwi i zwiększa dysocjację tlenu z oksyhemoglobiny. Zwiększa aktywność fibroblastów.
- Przyspiesza lipolizę i spalanie kwasów tłuszczowych.
- Ujędrnia skórę.
Efektem tego jest redukcja niepożądanych objawów w bardzo krótkim czasie, nawet przy jednym zabiegu w tygodniu. Poza redukcją obwodu ciała, zmniejszenie komórek tłuszczowych zmniejsza napięcie pomiędzy poszczególnymi warstwami skóry dzięki czemu nierówności na skórze ulegają redukcji. Dzięki temu uzyskujemy wysoką skuteczność w walce z cellulitem.
Zabiegi w obrębie ciała umożliwiają:
- redukcję obwodu w miejscu zabiegu od 2 do 7 centymetrów
- redukcję cellulitu
- ujędrnienie, wygładzenie i poprawę napięcia skóry
- poprawę metabolizmu całego ciała
- pobudzenie procesów limfatycznych
Zalecane partie do wykonania zabiegu masażu podciśnieniowego Magnifico:
- uda, pośladki
- brzuch, boczki
- ramiona
- łydki
- plecy – rozluźnienie spiętych mięśni i działanie przeciwbólowe
Przeciwwskazania do zabiegu:
- Ciąża
- Choroba nowotworowa
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Zmiany skórne szczególnie w przebiegu chorób zakaźnych
- Uszkodzenia skóry i naczyń
- Zaburzenia czucia
- Choroby zakrzepowe
- Niewydolność krążenia
- Naczyniaki i tłuszczaki w miejscu zabiegowym
- Stany podgorączkowe i gorączka
Karboksyterapia
Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystującym dwutlenek węgla, który podczas zabiegu wprowadzany jest pod skórę. Podanie CO2 przyspiesza przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych co stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu.
Karboksyterapia na ciało to sprawdzone zabiegi na:
- cellulit,
- nadmiar tkanki tłuszczowej,
- rozstępy,
- blizny.
- karboksyterapia na twarz
Karboksyterapia ma szerokie zastosowanie w zabiegach na ciele.
Jest odpowiednim zabiegiem dla Ciebie, jeśli:
- Masz problem z cellulitem
- Masz problem z cellulitem
- Masz rozstępy na brzuchu, udach, pośladkach …
- Masz rozstępy na brzuchu, udach, pośladkach …
- Masz drugi podbródek
- Masz drugi podbródek
- Masz zbyt dużo tkanki tłuszczowej- np. na brzuchu
- Masz zbyt dużo tkanki tłuszczowej- np. na brzuchu
- Masz luźną skórę ramion
- Masz luźną skórę ramion
- Masz nieestetyczne blizny np. po cięciu cesarskim
- Masz nieestetyczne blizny np. po cięciu cesarskim
Jak działa karboksyterapia na tkankę tłuszczową?
Czy zabieg karboksyterapii poradzi sobie z rozstępami? Czy dwutlenek węgla korzystnie wpłynie na blizny i cellulit?
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na działanie dwutlenku węgla. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla zamieniając się częściowo w kwas węglowy rozpuszcza zawartość komórek tłuszczowych, usprawnia to drenaż limfatyczny i powoduje usunięcie toksyn, skóra wyraźnie się wygładza i napina. Podczas karboksyterapii w terapii cellulitu znacząco zwiększa się przepływ krwi, likwidują się zwłóknienia tkanki, a co za tym idzie następuje redukcja cellulitu.
Zabieg karboksyterapii na ciało, na piersiach, udach, pośladkach, czy brzuchu, wszędzie tam, gdzie widoczne są rozstępy lub blizny daje bardzo dobre efekty, zauważalne już po kilku sesjach zabiegowych. Korzystny efekt działania dwutlenku węgla podczas karboksyterapii polega na kontrolowanym wywołaniu stanu zapalnego w głębi skóry, wytworzenia nowych sieci naczyń włosowatych, wzmocnienia struktury skóry, rozluźnienia zrostów i odżywienia tkanki.
BioRePeelCl3
Karboksyterapia jest świetnym i skutecznym zabiegiem, po którym szybko zobaczysz różnicę. Wymaga jednak wykonania serii zabiegów od ok 10-20 1-2xtydz.
Karboksyterapia może być łączona z innymi technikami zabiegowymi, w zależności od indywidualnego problemu, nasz specjalista pomoże Ci dobrać zabieg odpowiedni dla Ciebie.
Przed przystąpieniem do zabiegu, odpowiednio się przygotuj, spotęguje to efekty zabiegowe:
01
- Min. 1 tydzień przed zabiegiem buforuj organizm
- Pij min. 1 litr dziennie dobrej jakości sok z aronii lub żurawin, ewentualnie granatu, czarnej porzeczki
02
- Pij 2 litry wody dziennie
03
- Nie bądź na czczo na zabiegu
04
- Nie pij alkoholu na 24 godziny przed i po zabiegu
05
- Nie stosuj preparatów rozrzedzających krew np. apsiryna
06
- Nie wykonuj treningu fizycznego przez dobę po zabiegu
07
- Stosuj fotoprotekcje po zabiegu
08
- Stosuj się do zaleceń kosmetologa wykonującego zabieg
Karboksyterapia działa na tkankę tłuszczową, na cellulit, na adipocyty poprzez śródskórne i podskórne podawanie dwutlenku węgla. Gaz ten częściowo zmienia się kwas węglowy, który powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych, ponadto powoduje wytworzenie sieci nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie odżywia zwrotnie skórę od wewnątrz, przyspiesza krążenie limfy, wspomaga odprowadzanie toksyn. Karbokysterapia powoduje także rozluźnienie stwardniałej struktury włókien tkanki łącznej.
Ile zabiegów karboksyterapii trzeba wykonać na ciało?
Karboksyterapia jest ulubionym zabiegiem klientów, którzy oczekują efektów szybko, dlatego, że już po 1 zabiegu widać wyraźną różnicę. Nie mniej jednak im większy problem mamy, więcej tkanki tłuszczowej, „wyhodowany”cellulit od wielu lat tym więcej zabiegu należy wykonać. Efektywność pełną uzyskujemy po co najmniej 1 serii zabiegów, czyli 10 spotkań. Zdarza się, że klienci zachęceni efektywnością decydują się na kolejne zabiegi. Karoboskyterapia działając na pobudzenie skóry do pracy skuteczna jest na wielu płaszczyznach stąd im więcej zabiegów wykonamy, tym lepiej dla naszego organimzu. Jednorazowo jednak nie przekraczamy ilościowej dawki gazu, a po 20stu zabiegach należy zrobić przerwę.
Co po zabiegu karboksyterapii na ciało? Czy mogę normalnie funkcjonować?
Karboksyterapia, choć nie jest inwazyjnym zabiegiem wprowadza organizm w inny stan funkcjonowania, zmusza go do dużej pracy. Zatem nie chcąc go dociążać, należy wstrzymać się od forsownych ćwiczeń w ciąu 12 godzin po zabiegu. Ponadto po zabiegu karboksyterapii unikamy używek i innych substancji rozrzedzających krew. Sugerujemy picie dużej ilości wody by organizm nawodnił się i sprawnie wydalał nadmiar toksyn. Niektórzy klienci po zabiegu odczuwają lekkie zmęczenie i chce im się spać, sugerujemy wtedy wsłuchanie się w wewnętrzne potrzeby organizmu.
Jak długo utrzymują się efekty po zabiegach karboksyterapii?
Karboksyterapia jest skuteczną terapią antycellulitową, skutecznie niszczy tkankę tłuszczową, usuwa niepotrzebne metabolity z organizmu. Efekty widoczne są szybko, to jak długo one się będą utrzymywać zależy przede wszystkim od trybu życia. Osoby mało ruszające się, pijące alkohol,, kofeinę w nadmiarze, przyjmujące leki hormonalne mogą nie cieszyć się efektami zbyt długo- 2-3-4 miesiące. Dlatego sugerujemy wykonywanie ok 1-2 zabiegów przypominających raz w miesiącu i umiarkowaną choć aktywność fizyczną + nawodnienie, wtedy efekty będą utrzymywać się naprawdę długo. Pamiętaj, im bardziej dbasz i pielęgnujesz, tym, dłużej cieszysz się z efektów.
Jak się przygotować do zabiegów karboksyterapii na ciało?
Przed zabiegiem karboksyterapii pamiętaj zjedz coś. To znaczy, nie przychodź głodny, ale także nie objedz się bezpośrednio w pospiechu przed zabiegiem, to bardzo ważne. Organizm musi mieć siłę, by całą swoją energię wykorzystać na walkę z dwutlenkiem węgla, który mu podajemy. Ponadto pamiętaj o nawadnianiu, jeśli Twoje ciało jest niewystarczająco nawodnione efektywność zabiegu będzie słabsza. Przyjmuj duże dawki wit. C, najlepiej tej naturalnej, łatwo przyswajalnej- tzn sok z żurawiny, aceroli, granatu, porzeczki (im kwaśniejszy, tym lepszy) 1 litr dziennie przez co najmniej tydzień. To znacząco usprawni pracę naczyń krwionośnych i zminimalizuje ryzyko siniaczków.
Jakie są wskazania do zabiegów karboksyterapii na ciało?
Karboksyterapię można robić praktycznie w każdym wieku i praktycznie u każdego. Najbardziej skutecznie karboksyterpia poradzi sobie z tkanką tłuszczową, z cellulitem, z obrzękami, opuchliznami, rozstępami i bliznami. Karboksyterapia może by także łączona z innymi metodami pracy z ciałem, wtedy jej zakres działania znacząca wzrasta- dochodzi drenaż, uelastycznienie, rozjaśnienie, zagęszczenie lift.
Jakie są przeciwskazania do zabiegów karboksyterapii na ciało?
Karboksyterapia nie jest zabiegiem inwazyjnym, ale z uwagi na duże zmiany, które wywołuje w organizmie ma kilka przeciwwskazań. Nie wszystkie jednakże są przeciwwskazaniami bezwzględnymi. Tutaj należy indywidulanie rozpatrywać każdy przypadek.
Do przeciwwskazań karboksyterapii należy ciąża, cukrzyca, epilepsja, stan upojenia alkoholowego, niewydolna praca wątroby, niedokrwistość, anemie, słaba krzepliwość krwi, aktywna antybiotykoterapia i sterydoterapia, skóra uszkodzona w miejscu zabiegu, stany wirusowe, bakteryjne.
HIFU
Zabieg HIFU to innowacyjna metoda na nieinwazyjny lifting ciała bez użycia skalpela, dzięki czemu wyróżnia się dużym bezpieczeństwem, a jednocześnie skutecznością. HIFU z języka angielskiego oznacza High Intensity Focused Ultrasound, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową o działaniu liftingującym.
Technologia HiFu to obecnie w dzisiejszej kosmetologii najskuteczniejsza metoda ujędrniania ciała.
Aparat HiFu na którym pracujemy w naszej Klinice wyróżnia się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa zabiegów w porównaniu z innymi urządzeniami tej technologii dostępnymi na rynku estetycznym.
HiFu to technologia znana w medycynie od 20 lat i wykorzystywana do leczenia nowotworów, natomiast w medycynie estetycznej używana jest do ujędrniania skóry zarówno twarzy jak i ciała. Przy problemie jakim jest wiotka skóra na brzuchu, udach czy pośladkach, metoda ta sprawdza się doskonale i jest bardzo skuteczna.
Już po jednym zabiegu okolica poddana zabiegowi jest wyraźnie ujędrniona i napięta. HiFu to najlepszy zabieg ujędrniający brzuch, pośladki czy uda.
Na czym polega zabieg technologią HiFu?
Zabieg HiFu polega na stymulowaniu skóry z pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Bardzo ważne zarówno z powodów bezpieczeństwa jak i uzyskania skutecznych efektów jest właściwe ustawienie odpowiednich parametrów. Fala emitowana przez głowicę może wnikać na głębokość od 1,5 do 4,5 mm. Dochodzi do mikrouszkodzeń tkanek, dzięki którym następuje regeneracja i zagęszczenie dotychczasowej struktury komórkowej. Ze względu na precyzyjnie ustawioną głębokość penetracji wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte, zabieg wiec nie wyklucza nas z codziennego życia. Zabieg HiFu ReNova nie jest bolesny.
Zabieg Renova HiFu na ciało – Gabinet Kosmetyczny WarszawaWskazania do zabiegu HiFu:
- ujędrnianie
- poprawa napięcia
- odmłodzenie skóry
- redukcja tkanki tłuszczowej
Przeciwwskazania do zabiegu HiFu:
- choroby serca
- nowotwory złośliwe
- przebyte udary mózgu
- skłonność do keloidów
- ciąża, karmienie piersią
- stany zapalne w miejscu zabiegu
- wszczepione urządzenia elektryczne
- metalowe implanty w okolicy zabiegowej
- zmiany skórne, opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
- leczenie przeciwzakrzepowe lub obecność zaburzeń krwotocznych
- wypełniacze w okolicy zabiegowej (ultradźwięki i wysoka temperatura powodują zanikanie wypełnień, może też dojść do stanu zapalnego w miejscu podania wypełniacza)
Czas zabiegu: 60-90 min.
Częstotliwość zabiegów: Zabieg może być wykonywany jednorazowo, ale najlepsze efekty daje seria 3-4 zabiegów wykonywanych co 3 miesiące.
Uwaga! Nie należy spodziewać się spektakularnej zmiany zaraz po zabiegu, a także kilka dni później, skóra jest wprawdzie bardziej napięta jednak właściwy rezultat będzie widoczny po ok 1-2 miesiącach.
Zabieg HiFu przeznaczony jest dla osób o wiotkiej skórze na brzuchu, udach czy pośladkach, które nie chcą korzystać z zabiegów inwazyjnych. Zalecany wiek to 33-60 lat.
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjna i obecnie najnowocześniejsza metoda modelowania sylwetki z dziedziny medycyny estetycznej, przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, które borykają się z kompleksami związanymi z drobnymi mankamentami swojej figury.
Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
Podczas lipolizy iniekcyjnej tkanka tłuszczowa jest likwidowana poprzez podawanie zastrzyków z substancji, która prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych. W miejscach wstrzyknięcia preparatu powstaje kontrolowany i zamierzony, niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Uwalniające się z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Istotne jest to, że pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Po podaniu zastrzyków może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, czasami powstają także lekkie zasinienia po nakłuciu igłą. Miejsca na ciele poddawane zabiegowi niekiedy stają się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk, pacjenci mogą odczuwać też delikatny ból lub świąd skóry. Jednak taka reakcja utrzymuje się zwykle przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępuje. Aby złagodzić wymienione dolegliwości, stosuje się środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe. Po wykonanej lipolizie iniekcyjnej można od razu wrócić do pełnej aktywności, pobyt w klinice nie jest konieczny. Zabieg trwa średnio do 30 minut, w zależności od tego, do jakiej części ciała podawany jest preparat. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie. Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek.
Lipoliza iniekcyjna – wskazania
Lipoliza iniekcyjna jest odpowiednia dla osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Zabieg umożliwia pozbycie się takich problemów jak:
- fałdy tłuszczu na brzuchu
- podwójny podbródek
- poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach
- fałdy na plecach, znajdujące się poniżej żeber
- otłuszczony, tzw. byczy kark
- ginekomastia męska
- zbyt grube pośladki, uda, kolana
- za szerokie biodra
Jakie efekty zapewnia lipoliza iniekcyjna?
Przeprowadzenie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej pozwala na utratę nawet 4-5 cm w obwodzie w miejscu, gdzie został wstrzyknięty preparat. Jeżeli ilość tkanki tłuszczowej jest niewielka, do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów wystarczą nawet dwa lub trzy zabiegi. Lipoliza iniekcyjna pozwala na zmniejszenie obwodu bioder, brzucha, ud, ramion lub innych części ciała, w których ilość komórek tłuszczowych jest według pacjenta zbyt duża.
Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna?
Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna? Lipoliza iniekcyjna przynosi doskonałe efekty, które mogą zostać z pacjentem już na stałe. Problem może powrócić jedynie w przypadku zwiększenia masy ciała u pacjenta. Efekty najczęściej są widoczne już po 8–10 tygodniach od zakończenia kuracji.
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają związek ze zmianami w obrębie twarzy. Niektóre jednak pomagają również w modelowaniu sylwetki. Jeśli masz problem z ilością tkanki tłuszczowej i w szybkim tempie chciałabyś się jej pozbyć, odpowiednim zabiegiem będzie dla ciebie lipoliza iniekcyjna. Efekt można zauważyć po upływie kilku tygodni. To szybki, bezpieczny i efektowny sposób na poradzenie sobie ze zbędną ilością tkanki tłuszczowej.
Jak działa lipoliza iniekcyjna?
Z pomocą medycyny estetycznej coraz łatwiej i szybciej można dokonywać zmian w swoim wyglądzie. Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na zredukowaniu nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy:
- policzków
- podbródka
- ramion
- brzucha
- pleców
- bioder
- ud
Zabieg jest najbardziej skuteczny w przypadku osób, które nie mają zbyt wiele komórek tłuszczowych do usunięcia. Jeśli u pacjenta widoczna jest znaczna otyłość, potrzeba bardziej inwazyjnego zabiegu niż lipoliza iniekcyjna.
Efekty lipolizy iniekcyjnej i ich spektakularność zależą od ilości zabiegów i planu leczenia.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wymusza żadnych przygotowań ze strony pacjenta. Jest nieinwazyjny, ponieważ lekarz nie podaje narkozy. W miejscu wykonywania lipolizy iniekcyjnej lekarz stosuje wyłącznie krem znieczulający aplikowany.
Jak wykonać lipolizę iniekcyjną?
Przed rozpoczęciem zabiegu lipolizy iniekcyjnej ważna jest konsultacja z lekarzem. Jedynie specjalista z zakresu medycyny estetycznej ma odpowiednią wiedzę, aby przeprowadzić poprawnie zabieg. Dzięki takiej rozmowie pacjent może określić, jakie są jego oczekiwania, a lekarz jest w stanie wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i zaplanować leczenie.
Zazwyczaj wymagana jest seria zabiegów, aby efekty lipolizy iniekcyjnej były zadowalające. Zwykle potrzebne są 2-4 wizyty. Ich częstotliwość zwiększa się w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.
Po zakończeniu konsultacji lekarz zaznacza odpowiednie miejsca, które mają być poddane zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Zazwyczaj wykonuje się kilka zastrzyków.
Wykorzystywana jest mieszanka fosfatydylocholiny i deoksycholatu, która skutecznie rozpuszcza zalegającą tkankę tłuszczową. Pod wpływem tych substancji tłuszcz trafia do wątroby, a następnie jest wydalany z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna nie ma związku z hospitalizacją. Zaraz po lipolizie pacjent wraca do domu. Pobyt w klinice smile.expert trwa od 30 do 50 minut. Na efekt zabiegu lipolizy trzeba trochę poczekać.
Lipoliza iniekcyjna – zalecenia po zabiegu
W trakcie zabiegu lekarz, wstrzykując substancję pod skórę, doprowadza do celowego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Dzięki temu komórki tłuszczowe pękają, a wyodrębnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie usuwane z organizmu. Stan ten może powodować dyskomfort oraz ból. W danym obszarze może występować obrzęk, zaczerwienie oraz siniaki. Ciało jest również bardziej wrażliwe na dotyk oraz ucisk. Skóra zmienia się po ok.1-2 tygodniach. Z dyskomfortem można radzić sobie z pomocą leków przeciwbólowych lub antyhistaminowych. Naszym pacjentom zalecamy również wykonywanie masażów limfatycznych codziennie przez okres 1- 2 tygodni, aby przyspieszyć proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Lipoliza iniekcyjna kosztuje minimalnie 400 zł, a rośnie w zależności od wykorzystanego materiału i ilości zabiegów skóry.
Lipoliza iniekcyjna – kiedy widać efekty
Na efekt lipolizy iniekcyjnej trzeba poczekać ok. 8-10 tygodni. Ma to związek z procesem rozpuszczania się nadprogramowej ilości tłuszczu w danym obszarze. Lipoliza iniekcyjna zwykle wykonywana jest w serii wizyt, które powinny być wykonywane w odstępach ok. 4-tygodniowych. Proces leczenia, ilość zabiegów i ich efekty są zależne od obszaru i grubości tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna pozwala często na zgubienie nawet 4-5 centymetrów. Zabieg jest pomocny głównie dla osób szczupłych lub z niewielką nadwagą. U ludzi otyłych jest to zbyt mała ingerencja, aby efekty były zadowalające. Pacjenci często pytają, jak długo utrzymuje się efekt.
Lipoliza iniekcyjna pozwala na permanentne usunięcie tłuszczu bez efektu jojo.
Nie wpływa jednak na ogólny proces gromadzenia się tłuszczu. Zabieg przeważnie poprawia wygląd sylwetki, ale nie jest magicznym sposobem na utratę wagi. Wspiera także proces metabolizmu komórek skóry i odżywia ją i ujędrnia.
Lipoliza nieiniekcyjna - Fale radiowe
Fale radiowe stymulują tkanki, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację. Zabieg polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji.
Następuje uruchomienie funkcji regeneracji skóry, pobudzenie fibroblastów oraz stymulacja syntezy kolagenu i elastyny. Zwiększa się przepływ krwi poprawiający dotlenienie i odżywienie skóry. Skóra odzyskuje jędrność, wyraźnie poprawia się jej napięcie i owal twarzy, wypłyceniu ulegają zmarszczki, bruzdy i blizny.
Jak często fale radiowe na ciało?
Fale radiowe na ciało zapewniają widoczne efekty po wykonaniu serii ok. 12 zabiegów 2 – 3 razy w tygodniu.
Kiedy widać efekty po falach radiowych?
Liczba zabiegów w serii zależy od stanu skóry. Najczęściej wykonuje się 5-10 powtórzeń. Pierwsze efekty są widoczne najczęściej już po pierwszym zabiegu, jednak najlepszy efekt będzie widoczny około 2-3 tygodnie po ostatnim zabiegu z serii.
- Ilość zabiegów: 6 – 12 zabiegów
- Czas 1 zabiegu: od 15 do 45 minut
Napięta skóra na brzuchu, sprężyste piersi, jędrne uda, pośladki i ramiona…
Jesteś pewna siebie i emanujesz kobiecością w każdej sytuacji, a zwiotczała skóra, widoczny cellulit i rozstępy to już tylko mgliste wspomnienie.
Brzmi wspaniale, prawda? Już wkrótce ta obietnica zmieni się w widoczne efekty, ponieważ fale radiowe na ciało to jeden najskuteczniejszych zabiegów ujędrniających.
Sprawdź szczegóły i przekonaj się, że fale radiowe na ciało to zabieg właśnie dla Ciebie!
Fale radiowe na ciało to skuteczny zabieg ujędrniający z efektem liftingu bez skalpela.
Uniwersalny charakter radiofrekwencji RF pozwala nam przeciwdziałać konkretnym problemom kosmetologicznym spowodowanych ciążą, naturalnymi procesami starzenia czy odchudzaniem.
Fale radiowe na ciało to całkowicie bezbolesny zabieg, który można wykonać w każdym wieku – także w przypadku skóry cienkiej i wrażliwej.
Ogólne wskazania:
- rozciągnięta skóra na brzuchu po ciąży
- obwisła skóra na brzuchu, ramionach, udach czy piersiach po odchudzaniu
- utrata jędrności piersi, ramion, ud, pośladków czy brzucha w wyniku procesu starzenia
- rozstępy na ramionach, piersiach, brzuchu, udach lub pośladkach
- obwisła skóra nad kolanami
- nagromadzona miejscowo tkanka tłuszczowa oporna na dietę i ćwiczenia
- opadający biust
- obrzęki
Zabieg fale radiowe na ciało gwarantuje widoczne efekty, tj.:
- regeneruje skórę i wyraźnie zwiększa jej gęstość
- ujędrnia rozciągniętą i zwiotczałą skórę
- przyspiesza redukcję cellulitu i rozstępów
- modeluje sylwetkę i redukuje nagromadzoną miejscowo tkankę tłuszczową
- wygładzenie skóry
- poprawia mikrocyrkulację i redukuje obrzęki
Fale radiowe na ciało to zabieg ujędrniający, który poprzez oddziaływanie fal radiowych RF stymuluje produkcję kolagenu oraz uruchamia proces odbudowy włókien kolagenowych.
Podgrzanie tkanki za pomocą fal radiowych sprawia, że włókna kolagenowe naprzemiennie się kurczą i napinają, dzięki czemu zwiększa się produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
Jednocześnie poprawia się ukrwienie tkanki, a krew i limfa zaczynają krążyć szybciej, co przyspiesza oczyszczenie skóry właściwej ze złogów i toksyn.
Zabieg fale radiowe na ciało:
- jest całkowicie bezbolesny, a wiele Klientek określa go jako bardzo przyjemny
- trwa około 20 minut
- nie wymaga żadnego przygotowania z Twojej strony
Fale radiowe – Przeciwwskazania:
- ciąża
- karmienie piersią
- choroby nowotworowe i kardiologiczne
- epilepsja
- poparzenia
- zaburzenia hormonalne niekontrolowane
- nieuregulowana cukrzyca
Fale radiowe – Ile zabiegów należy wykonać?
Fale radiowe na ciało zapewniają widoczne efekty po wykonaniu serii ok. 12 zabiegów 2 – 3 razy w tygodniu.
Depilacja woskiem
Depilacja woskiem należy do jednych z najpopularniejszych mechanicznych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Metoda ta jest dość szybka, skuteczna, a także można ją stosować na różnych częściach ciała.
Zalety i wady depilacji woskiem
Depilacja woskiem, jak każda metoda ma wady i zalety. Do plusów zdecydowanie należy cena – zabieg jest znacznie tańszy niż np. depilacja laserowa. W stosunkowo krótkim czasie pozwala pozbyć się niechcianych włosów nawet z dużych partii ciała. Na uwagę zasługuje również długotrwały efekt, który utrzymuje się od 4 do nawet 30 dni (w zależności od indywidualnych cech).
Włos jest bowiem wyrywany razem z cebulką, co uniemożliwia jego odrastanie. Regularne stosowanie depilacji woskiem osłabia owłosienie, a każda kolejna depilacja jest mniej bolesna.
Niestety znane są także minusy tej metody. Przede wszystkim nie nadaje się ona dla osób wrażliwych na ból. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i podrażnienie skóry, dlatego lepiej unikać w tym czasie ekspozycji na promienie słoneczne. Czasem zdarza się też, że odrastające włosy wrastają w skórę, co może prowadzić do powstawania blizn. Na szczęście nie są to częste przypadki i zależą raczej od indywidualnych predyspozycji danej osoby.
Depilacja woskiem – w domu czy u kosmetyczki?
Depilacja woskiem jest zabiegiem, który może być wykonywany zarówno we własnym domu, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jest to możliwe dzięki pojawianiu się coraz nowszych i bardziej profesjonalnych produktów do użytku domowego. Jednak poprawne wykonanie zabiegu może, szczególnie przy pierwszych próbach, sprawiać pewne problemy. Dlatego też warto chociaż początkowo wybrać wizytę u wykwalifikowanej kosmetyczki.
Przede wszystkim wosk do depilacji wymaga podgrzania do odpowiedniej temperatury. Niezbędne jest także poprawne nałożenie preparatu i oderwanie go już po zastygnięciu. Zbyt gwałtowne zerwanie może spowodować powstawanie siniaków lub nawet uszkodzenie skóry. Natomiast zbytnie podgrzanie wosku może doprowadzić do poparzeń.
W warunkach domowych depilację najłatwiej jest przeprowadzić przy użyciu gotowych pasków z woskiem, które w zależności od producenta trzeba wstępnie rozgrzać w dłoniach lub nie. Następnie należy nałożyć je na fragment skóry, z którego chcemy pozbyć się owłosienia i zdecydowanym ruchem zerwać. Dostępne są także zestawy z woskiem, które po rozpuszczeniu np. w gorącej wodzie możemy samodzielnie zaaplikować na wybrany obszar skóry. Potem, po przyklejeniu fizeliny, czeka się do zastygnięcia przed oderwaniem paska.
Można spotkać również zestawy z elektrycznym podgrzewaczem wosku z termostatem. Dzięki temu uzyskany preparat do depilacji ma odpowiednią temperaturę. Mając takie urządzenie, można dokupować wosk w postaci granulek lub peletek i rozpuszczać go. W zależności od rodzaju produktu, nie zawsze konieczne jest używanie fizeliny do odrywania, lecz można zrywać zastygnięty wosk bezpośrednio ze skóry.
Depilacja woskiem – jakie daje efekty?
Dzięki depilacji woskiem mamy możliwość usunięcia dużej ilości włosów ze znacznego obszaru ciała. Uzyskany efekt usunięcia owłosienia jest natychmiastowy i zazwyczaj bardzo zadowalający. Dodatkowo, prawie każdy obszar ciała można poddać depilacji. Sprawdzi się w przypadku miejsc takich jak nogi, okolice bikini, pachy i ręce. Przy użyciu tej metody panie mogą również usuwać niechciane owłosienie z twarzy.
Przez depilację woskiem uzyskuje się efekt podwójnie gładkiej skóry. Poza niechcianym owłosieniem, wosk zrywa także wierzchnią, martwą warstwę naskórka, działając jak peeling. Skóra jest dzięki temu dodatkowo oczyszczona i doskonale wchłania balsamy lub inne preparaty, które warto zastosować po depilacji.
Przeciwwskazania do stosowania depilacji woskiem
Oczywiście, jak przy każdym zabiegu, istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania tej metody depilacji. Należą do nich:
- uczulenie na wosk
- duże żylaki
- rozszerzone naczynia włosowate
- cukrzyca
- świeże rany
- blizny
- stany zapalne i ropne skóry
- zapalenie mieszków włosowych
- zaawansowana ciąża
- świeża opalenizna
- zbyt krótkie włoski
Ile kosztuje depilacja woskiem?
Cena depilacji woskiem w gabinecie kosmetycznym to koszt od 40 do 100 złotych za określoną partię ciała. Przeprowadzenie zabiegu w domu kosztuje tyle, co gotowy zestaw, którego cena zaczyna się od 20-25 złotych
Depilacja laserowa
Pierwsza wizyta w naszych gabinetach poprzedzona jest konsultacją wraz z kwalifikacją do zabiegów oraz wykonaniem próby laserowej podczas której dobieramy odpowiednie parametry pracy naszego sprzętu. Dzięki temu każdemu Pacjentowi gwarantujemy bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów oraz opiekę na każdym etapie współpracy. Naszą firmę pozytywnie zaopiniował Konsultant Krajowy ds. Dermatologii potwierdzając skuteczność oferowanej przez nas metody depilacji.
Laser LightSheer Duet firmy Lumenis jest w zgodnej opinii specjalistów z całego świata najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem przeznaczonym do trwałej redukcji niechcianego owłosienia.
Laser diodowy usuwa włosy szybko, trwale, bezinwazyjnie i nie uszkadza skóry.
Jak przygotować skórę przed zabiegiem?
- Ponad tydzień przed zabiegiem:
- 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami (np. Izotek, Roaccutane)
- 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów (wosk, depilator, pęseta)
- na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów np. (Isotrexin, Differin, Zorac, Retin lub inne) oraz kwasów owocowych, w miejscu planowanego zabiegu
- 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu tj. dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny, herbatki ziołowe np. Figura, ziołowe leki antydepresyjne np. Deprim,
- 2 tygodnie – tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu bądź w solarium
- w przypadku uzyskania opalenizny w wyniku stosowania samoopalaczy, kremów barwiących itp. depilacja jest możliwa po ustąpieniu opalenizny
- Tydzień przed zabiegiem:
- tydzień przed zabiegiem, w miejscu zabiegu, nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących
- w przypadku skóry suchej, podrażnionej, zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do dnia poprzedzającego zabieg
- Dzień przed zabiegiem:
- dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką jednorazową miejsce zabiegu (uważając na podrażnienie skóry). Przed pierwszym zabiegiem zalecamy pozostawienie małej powierzchni (maks. 2cm2) z nieogolonym włosem w celu określenia barwy włosa, grubości oraz gęstości
- bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, niczym nie posmarowana. Na zabieg należy przyjść bez wcześniejszego użycia balsamów,
Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest małą głowicą (ET) o powierzchni 9×9 mm i dużą głowicą z systemem vacum, czyli delikatnego zasysania o powierzchni 2×3 cm. Mniejsza z głowic wyposażona w chłodzącą szafirową końcówkę służy do depilacji trudno dostępnych części ciała tj. bikini, twarz, szpara międzypośladkowa , duża głowica obejmuje większe obszary tj. łydki, plecy, klatka piersiowa sprawiając, że zabieg jest szybki i niemal bezbolesny.
Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej może być obrzęk, zaczerwienienie i podrażnienie depilowanego obszaru-objawy te ustępują zazwyczaj po kilku godzinach a najpóźniej po kilku dniach id wykonanego zabiegu. Skóra w obrębie depilowanego obszaru nie powinna być tkliwa i boląca.
Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji laserem?
- Bezpośrednio po zabiegu należy intensywnie nawilżać skórę poprzez stosowanie balsamów do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej.
- Chronić skórę filtrem SPF50 lub wyższym (dostępne w klinice).
- W dniu zabiegu i w ciągu kolejnych kilku dni należy zadbać o nawadnianie organizmu poprzez regularne picie wody.
Jakie są dobre praktyki po wykonaniu zabiegu?
- przez 3 dni po zabiegu należy unikać sauny, basenu oraz gorących kąpieli, które mogą podrażnić skórę po depilacji
- przez 1 miesiąc od zabiegu nie należy eksponować części ciała poddanych depilacji na słońce
Przeciwwskazania:
- Przyjmowanie leków światłouczulających, które ingerują ze światłem lasera. Są to głównie antybiotyki, w tym leczące trądzik oraz leki antydepresyjne. Ponadto organizm w trakcie kuracji antybiotykowej jest osłabiony, więc trudno przewidzieć jego reakcję.
- Zażywanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Należy je odstawić około 2 dni przed wizytą. Chociaż są wyjątki – jedną z substancji, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol.
- Przeciwwskazaniem przed depilacją laserową są ciąża, cukrzyca, choroby endokrynologiczne, nowotwory oraz infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu.
- Zabieg depilacji laserowej nie jest przeznaczony dla osób z metalowymi implantami i wszczepionym defibrylatorem lub stymulatorem serca.
- Osoby z chorobami skóry, takimi jak bielactwo, łuszczyca lub z przerwaną ciągłością naskórka także nie mogą wykonać zabiegu.
Inne przeciwwskazania do depilacji laserowej to stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu ustnie, a w okolicy pach blokerów potu, takich jak Etiaxil. Ponadto w razie szczepienia należy odczekać dwa tygodnie od iniekcji, podobnie jak po zdjęciu rentgenowskim tydzień. Do przeciwwskazań należą też zażywanie środków nadwrażliwych na światło, np. dziurawca lub nagietka oraz preparatów z witaminą A i jej pochodnymi, takimi jak retinoidy, izotretyonina.
Refleksologia
Refleksologia to jedna z metod terapii stosowana w medycynie niekonwencjonalnej. Jej koncepcja opiera się na uciskaniu na ciele określonych punktów, nazywanych refleksami, znajdujących się na dłoniach, twarzy, a także na stopach (punkty stopy inaczej nazywane są receptorami).
Zabieg refleksologii polega na dokładnym „przejściu” terapeutycznym całej stopy. W przypadku zdrowego organizmu bez jakichkolwiek dolegliwości stopa nie daje odczuć bolesnych sensacji i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu. Zauważalne anomalie w nich występujące czasami na długo przed ich fizycznym wystąpieniem w naszym systemie. Mając takie informacje zasugeruje wizytę u lekarza w celu potwierdzenia swoich spostrzeżeń. Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas. Poprzez prawidłową dietę i właściwy styl naszego życia pozbędziemy się dolegliwości do których doszło. Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić a ze względu na swoją uniwersalność mogą być stosowane w każdych warunkach wymagających naszej interwencji.
Jak wygląda zabieg refleksologii?
Refleksoterapia stóp to rodzaj masażu leczniczego, polegający na uciskaniu i stymulowaniu receptorów znajdujących się na stopach odpowiadających poszczególnym narządom i układom ciała. Na przykład, jeśli mamy problem z nerkami, to masowany jest środek śródstopia. Właśnie tam znajduje się obszar nerek.
Ile trwa zabieg refleksologii?
Czas trwania zabiegu w naszej poradni to ok. 50-60 min. Optymalna częstotliwość w ramach serii to 2-3 dni. Dodatkowo przy pierwszej wizycie refleksolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, pozwalający zoptymalizować efekty terapii.
Czy zabieg jest bolesny?
Odczucia pacjenta związane z uciskaniem poszczególnych refleksów stopy są różne – zależą bowiem od stanu odpowiadających im części ciała. Miejsca przekrwione są niezwykle wrażliwe na ból. Odczuwany przez pacjenta ból ma różne natężenie – od uczucia tylko silnego ucisku, uczucia nieprzyjemnego ucisku, tępego bólu, aż do wrażenia, że w stopę wbijane jest ostre narzędzie.
Pacjenci w różnym stopniu są wrażliwi na ból. Ta wrażliwość z zabiegu na zabieg maleje i w miarę postępów terapii ból staje się „dobrym bólem”. Oznacza to, że partie organizmu, w których doszło do zaburzeń, powoli wracają do równowagi. Zabieg nie powinien być już bolesny ani nieprzyjemny, a wręcz może przynosić przyjemne odprężenie i relaks.
W wielu przypadkach podczas pierwszego zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego bólu – nie zawsze jest to oznaką właściwego ukrwienia wszystkich obszarów, znacznie częściej sygnalizuje, że doszło do blokady energii. Należy więc jak najszybciej ją uwolnić. Wrażliwość stóp wzrasta wtedy z zabiegu na zabieg.
Jak przygotować się do zabiegu refleksologii?
- umyj stopy lub dłonie, aby czuć się świeżo podczas zabiegu;
- bezpośrednio przed zabiegiem nie używaj kremów, balsamów ani dezodoranów do stóp lub dłoni;
- koniecznie pij więcej wody, to pozwoli Twojemu organizmowi swobodnie pozbyć się toksyn.
Reakcje na zabiegi refleksologiczne
Reakcje ludzi na zabiegi terapeutyczne są tak różne, jak różni są oni sami, dlatego terapeuta powinien poinformować pacjenta o możliwych doznaniach po zabiegu. Z reguły są to reakcje pozytywne – pacjent staje się spokojny i odprężony, czuje przypływ energii. Po pierwszym zabiegu pacjenci zwykle mówią „Nigdy nie spało mi się tak dobrze”. Jednak przyjemnym reakcjom mogą towarzyszyć również nieprzyjemne. Dzieje się tak, kiedy podczas zabiegu organizm pozbywa się toksyn. Reakcje towarzyszące pozbywaniu się związków toksycznych objawiają się najczęściej w układach odpowiadających za wydalanie. Do najczęściej występujących należą:
- wzmożone wydalanie moczu, czasami o ciemniejszej barwie i ostrym zapachu (ze względu na obecność toksyn);
- wzdęcia i częstsze oddawanie stolca,
- sen głębszy lub bardziej niespokojny;
- wzmożone wydzielanie błon śluzowych nosa, jamy ustnej, oskrzeli, łzawienie oczu;
- wzmożone pocenie i pojawienie się pryszczy w przypadku stłumienia choroby;
- poprawa napięcia skóry i struktury tkanek ze względu na lepsze ukrwienie;
- bóle, zawroty głowy lub nudności;
- podwyższona temperatura z dreszczami;
- uczucie zmęczenia;
- chwilowy nawrót przebytej choroby;
- depresja, wzmożona chęć do płaczu.
Aby objawy te trwały jak najkrócej, trzeba podczas i po zabiegu wypić większą ilość wody (2–3 szklanki).