Makijaż permanentny –polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów (barwników), które implementuje się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka (ok. 0,3-0,5 mm), czyli płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Makijaż permanentny pozwala na dużą poranną oszczędność czasu, nienaganny wygląd przez 24h na dobę. Zapewnia trwałość nawet na basenie czy wykonując ćwiczenia fizyczne. Dzięki zabiegowi możemy wizualnie zmniejszyć asymetrię brwi czy nadać ustom odpowiedni kształt.

Metody makijażu permanentnego:
  • makijaż permanentny brwi ombre / metodą włosa /cieniowanie
  • makijaż permanentny ust kontur/całe wypełnienie
  • makijaż permanentny oczu kreska zagęszczająca / rozcieniowana / eyeliner

Konsultacja

Podczas konsultacji omawiamy z klientką przebieg zabiegu, dobieramy odpowiednią dla klientki metodę makijażu permanentnego, wykluczane są przeciwwskazania do jego wykonania. Następnie wykonujemy wizualizację kształtu i koloru tak aby jak najbardziej pasował do urody naszej pacjentki.

Każdą pigmentację zaczynamy od przeprowadzenia wywiadu z klientem. Najważniejsza jest dla nas rozmowa, podczas której możemy poznać potrzeby oraz oczekiwania klienta. Po wspólnym doborze metody, kształtu i koloru-zaczynamy pigmentację. Po skończonym makijażu permanentnym klientka otrzymuje od nas zalecenia oraz wszelkie istotne informacje, dzięki którym będzie mogła jak najlepiej zadbać o swój makijaż.

Przeciwwskazania

  • Choroby związane z krzepliwością krwi, hemofilia, zakrzepica itp. (intensywne krwawienie wypłukuje aplikowany pigment).
  • Cukrzyca typu II (ryzyko niegojących się ran, co spowoduje utratę pigmentu).
  • Choroby serca (np. przyjmowanie leku Acard – sprzedawany bez recepty, mocno rozrzedzający krew).
  • Zaburzenia psychiczne, przyjmowanie leków psychotropowych, nasennych, antydepresantów.
  • Choroby autoimmunologiczne RZS, sklerodermia, choroby tarczycy, bielactwo, łysienie plackowate (pigment utrzymuje się do około 8 miesięcy., przechodzi w chłodne odcienie).
  • Choroby skóry (np. trądzik zwykły, pokrzywki, atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry).
  • Aktywny nowotwór (pigmentacja dopiero 5 lat po zakończonym leczeniu.
  • Reakcje alergiczne na pigment i znieczulenie.
  • Zapalenie wirusowe(np. żółtaczka, zapalenia wątroby, HIV i AIDS).
  • Świeże blizny w miejscu pigmentacji, Skóra z tendencjami do keloidów i blizn.
  • Czynna opryszczka.
  • Epilepsja.

Wskazania do zabiegu

Makijażem permanentnym możemy zarówno podkreślić jak i wydobyć Twoje piękno. Częstymi wskazaniami do wykonania makijażu permanentnego jest np. brak czasu lub umiejętności do pomalowania się.

Przygotowanie do zabiegu

W dniu zabiegu prosimy nie pić kawy oraz produktów zawierających kofeinę. 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny (w tym innych leków rozrzedzających krew) oraz spożywać alkoholu.

Jak długo utrzyma się efekt zabiegu?

Makijaż permanentny brwi i ust utrzymuje się minimum od roku do 5 lat, w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, wieku klientki, stanu i kondycji skóry, stylu życia.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu skóra jest często zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, może się to utrzymywać do kilku godzin po zabiegu, delikatny obrzęk niekiedy do trzech dni. Skóra może być tkliwa, piekąca. Kolejnym etapem jest gojenie skóry i pojawienie się strupków przez kolejnych 2 tyg. Mieszanina pigmentów podana śródskórnie i do naskórkowo będzie wyłuszczać się z całej warstwy naskórka i pozostanie jedynie w skórze właściwej. Makijaż przez pierwsze dni ma prawo wyglądać na mocny, graficzny co zredukuje się na tle gojenia skóry.

Dopigmentowanie

Aby osiągnąć równomierny efekt wskazane jest odbycie drugiej wizyty tzw. dopigmentowanie po okresie 6 tyg. do 12 tyg. od pierwszej wizyty. Jeśli makijaż w pełni odpowiada potrzebom nie należy powtarzać zabiegu, drugi zabieg nie utrwala pierwszego a go wzmacnia. Następnie na odświeżenie zapraszamy po roku do dwóch od pierwszego zabiegu aby podtrzymywać efekt pigmentacji.

SCROLL TO TOP