Geometria i architektura brwi

Geometria brwi pozwala na nadanie włosom odpowiedniego kształtu, a przy tym szerokości, rozstawu, a nawet stopnia wygięcia. Przywrócenie brwiom utraconej symetrii i podkreślenie oczu bez zaburzania proporcji twarzy jest głównym celem zabiegu.

Ważnym elementem jest również wyznaczenie punktów załamania na brwiach przy pomocy prostych linii i odpowiednich kątów.

Następnie dobieramy odpowiedni kolor henny, tak aby pasował do koloru włosów klientki.

Po wykonanym zabiegu efekt utrzymuje się 4 tygodnie, ponieważ poza włoskami zabarwiona jest również skóra co pozwala na utrzymanie się barwnika na skórze dłużej.

Zabieg pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie wymaga poprawek w codziennym makijażu.

Regulacja i henna brwi

Polega na usunięciu części włosków, które wchodzą na powiekę ,łamią kontur i zmieniają łuk za pomocą pensety.

Dla kobiet z wąskimi i skąpymi brwiami, specjalista może polecić zwiększenie powiek lub makijaż permanentny.

Głównym celem zabiegu jest sprawienie, aby oczy klientki były bardziej wyraziste, a jej twarz bardziej harmonijna.

Po zabiegu brwi będą bardziej uporządkowane i wyraźniejsze.

Efekt utrzymuje się ok. 3-4 tygodnie.

Lifting i laminacja (brwi, rzęs)

Laminację rzęs jest to podkręcenie, uniesienie i wydłużenie rzęs w sposób trwały.

Rzęsy po zabiegu pozostają uniesione, wzmocnione oraz odżywione. Keratyna zawarta w preparacie służy do intensywnej regeneracji. Nałożenie jej na włoski sprawia, że są one chronione przed wysuszaniem, łamaniem, promieniowaniem UV, negatywnym oddziaływaniem kosmetyków. Keratyna dodaje rzęsom objętości i utrzymuje odpowiedni stopień nawilżenia.

W trakcie zabiegu podkręcania i odżywiania nakłada się preparat barwiący, który powoduje, że rzęsy są ciemniejsze i wyraziste. Efekt jest trwały i włoski nie wymagają codziennych zabiegów podkręcania.

Po zabiegu nie należy moczyć rzęs przez okres 24 godzin, aby efekt utrzymał się 4 tygodnie.

Laminowanie rzęs — dla kogo?

Laminacja rzęs polecana jest w szczególności tym osobom, których rzęsy są cienkie, rzadkie, mało wyraziste, proste oraz jasne.

Zabieg świetnie sprawdzi się dla klientów, którzy cenią sobie wygodę i czas, ponieważ po zabiegu rzęsy są optycznie wydłużone oraz ciemniejsze.

Należy jednak pamiętać, że efekt laminowania rzęs, liftingowania i botoksu zależy także od tego, w jakiej kondycji są włoski naturalne i czy są gęste. Zabieg nie polega na doklejaniu sztucznych rzęs, więc po wizycie w salonie kosmetycznym włosków będzie tyle samo, ile było przed wizytą. Będą one jednak miały mocniejszy kolor, będą grubsze, bardziej wyraźne, podkreślone. Procedura poszerzona o nałożenie botoksu na rzęsy przyspiesza także ich naturalny wzrost.

Laminacja rzęs — ile utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu laminacji i liftingu rzęs utrzymuje się przez 6-8 tygodni.

Po zabiegu laminacji, liftingu i botoxowania już w drugiej dobie można chodzić na basen, siłownię i opalać się bez szkody dla efektu laminacji.

Czy laminowane rzęsy można malować?

Po laminacji można używać tradycyjnych kosmetyków i podkreślić wzmocnione rzęsy tuszem. Ponieważ włoski pod wpływem keratyny są mocniejsze, grubsze i lśniące, maskara lepiej do nich przylega, rzadziej się kruszy, makijaż po prostu wygląda lepiej.

Czy laminowanie rzęs jest szkodliwe?

Zaletą laminacji rzęs jest niskie ryzyko podrażnień. Tylko osoby z bardzo wrażliwą skórą wokół oczu mogą poczuć dyskomfort. Kosmetyki używane podczas zabiegu w profesjonalnych gabinetach są przebadane i nietoksyczne, ponadto żaden z nich poza klejem, nie jest stosowany bezpośrednio na skórę.

Czego unikać po zabiegu laminacji rzęs?

Przez dobę od zabiegu laminacji rzęs, czyli wtedy, kiedy odżywcze preparaty jeszcze się wchłaniają, należy unikać moczenia oczu i uważać na wilgoć oraz podwyższone temperatury. Lepiej odpuścić sobie siłownię, basen albo saunę.

Laminowanie rzęs: przeciwwskazania

Laminowanie rzęs przeprowadzane razem z liftingiem i botoxem rzęs to zabieg bezpieczny, jednak nie zawsze można go wykonać. Przeciwwskazaniem do zabiegu są wszelkie zmiany w obrębie oczu: jęczmień, alergia, zapalenie spojówek i uszkodzenie rogówki, infekcje oczu i skóry dookoła nich. Przed przystąpieniem do laminacji rzęs należy również poinformować stylistkę o leczeniu chemioterapią albo o operacjach oczu, które miały miejsce w ostatnich 6 miesiącach.

Laminowanie rzęs: cena

Cena zabiegu obejmującego lifting, botox i laminację rzęs kształtuje się w granicach 100-200 zł.

SCROLL TO TOP